Ochrana drevených objektov pred požiarom | Color Company

Ochrana drevených objektov pred požiarom

Dôležitosť ochrany dreva pred požiarom

V poslednej dobe ako by sa vrece roztrhlo s požiarmi drevených chát, hotelov a či iných drevených stavieb. Je to zapríčinené hlavne tým, že v minulosti neboli dostatočné prípravky na ochranu drevených stavieb proti požiaru. V súčasnej dobe je na trhu niekoľko skutočne účinných ochranných náterov na drevo pred požiarom.

Medzi najväčšie straty pri požiari patrí strata ľudského života a nemalé škody na majetku a preto je ochrana drevených stavieb veľmi dôležitá a netreba ju podceňovať.

Predstavíme vám dva typy ochranných náterov na drevené konštrukcie: protipožiarny náter HR PROF a protipožiarny náter Amotherm wood WSB.

Protipožiarny náter HR PROF spĺňa klasifikáciu reakcia na oheň podľa európskej normy EUROCLASS B-s1, d0 podľa európskej normy EN13501 časť1.

Protipožiarny náter Amotherm wood WSB spĺňa klasifikáciu reakcia na oheň podľa európskej normy EUROCLASS B-s1, d0 podľa európskej normy EN13501 časť1 a taktiež je klasifikovaný na účely mechanickej odolnosti R pre drevené konštrukcie, masívne a laminované, v súlade so skúškami požiarnej odolnosti vykonanými na základe európskej normy ENV 13381-7. Tento náter dokáže garantovať požiarnu odolnosť drevenej konštrukcie 15, 30 či 45 minút.

Oba nátery obmedzujú možnosť požiaru a zabraňujú šíreniu horenia. Protipožiarny náter HR PROF je možné použiť aj v exteriéri, ale s použitím vrchného laku, v interiéri je možné ho použiť aj bez vrchného náteru. Oba nátery sa ľahko sa rozotierajú a sú transparentné. Je nutné ich aplikovať na ničím nenatreté drevo. V prípade požiaru drevo nedymí pri vysokých teplotách a tak bezpečne dokážu osoby z objektu uniknúť. Protipožiarne nátery pomáhajú predĺžiť čas pokiaľ prídu ochranné zložky a zneškodnia požiar. Pre viac informácií o protipožiarnych náteroch si pozrite web www.protipoziarny.sk

Investovanie do protipožiarnych náterov je dôležitá investícia, ktorá vytvorí hodnoty aj pre ďalšie generácie bez rizika straty alebo poškodenia životov a objektov.

 

 

 

 


BudujemeVlastné značky

Color Company, s.r.o.

Štúrova 1504 (areál ZVS)
018 41 Dubnica nad Váhom

IČO: 36 307 262
DIČ DPH: SK2020115020

Číslo účtu: 845 37 293/7500
IBAN: SK 70 7500 0000 0000 8453 7293
SWIFT: CEKOSKBX

Zapísaná v obchodnom registri Trenčín, vložka číslo: 11404/R.

Kontakt

Vedenie spoločnosti
hestera@colorcompany.sk
kirinovic@colorcompany.sk

Technológ výroby, zásobovanie
nakup@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre východné Slovensko
kania@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre západné Slovensko
lapso@colorcompany.sk

Ekonomické a fakturačné oddelenie
color@colorcompany.sk

Dvojzložková hydroizolácia 2K

Naša horúca novinka dvojzložková hydroizolácia 2K

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem