Ako správne natrieť drevenú podlahu | Color Company

Ako správne natrieť drevenú podlahu

Drevo ako stavebný materiál ľudia používajú od nepamäti. Aj keď v súčasnosti veľa ľudí preferuje umelé materiály, drevo je prírodný materiál, ktorý si stále nachádza obľubu v domácnostiach. Drevo je materiál, ktorý udržiava teplo a vytvára skutočnú a nezameniteľnú atmosféru domova. Drevenú podlahu môžeme položiť do takmer všetkých obytných priestorov. Drevenná podlaha sa príliš neodporúča do vlhkých miestností ako sú komory alebo pivnice. Pri pokládke podlahy je dôležité dodržať zásady správnej prípravy podkladu a taktiež správne lepenie podlahy. Najlepšie je obrátiť sa na odborníka.

Keď už je podlaha položená je dôležité vybrať správny lak, ktorý má dostatočnú odolnosť voči mechanickým vplyvom a zároveň je estetický. My vám ponúkame jednozložkový polyuretánový lak na drevené parkety Profilak. Vyrába sa v bezfarebnom prevedení matný alebo lesklý v rôznych baleniach od 0,7l,  2,5 l až 5 l.

Aplikuje sa veľmi jednoducho. Najskôr si treba povrch očistiť od mastnoty, špiny a prachu. Ak aplikujete renovačný náter, tak sa musíme zbaviť starého náteru respektíve zvyškov vosku z povrchu. Starý náter je potrebné dokonale zbrúsiť. Profilak sa nanáša štetcom, striekaním alebo valčekom. Plocha ani pomôcky nesmú obsahovať vodu. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť defekty lakovaného povrchu. Doporúča sa aplikačná teplota nad +12⁰C. Pred aplikáciou lak dobre premiešajte. Potom začnite aplikovať prvý náter. Po 6 – 8 hodinách náter zľahka prebrúste, odstráňte brúsny prach a aplikujte ďalšie nátery. Náter je suchý do 24 hodín. Po 3 dňoch môžete podlahu zaťažiť nábytkom.


BudujemeVlastné značky

Color Company, s.r.o.

Štúrova 1504 (areál ZVS)
018 41 Dubnica nad Váhom

IČO: 36 307 262
DIČ DPH: SK2020115020

Číslo účtu: 845 37 293/7500
IBAN: SK 70 7500 0000 0000 8453 7293
SWIFT: CEKOSKBX

Zapísaná v obchodnom registri Trenčín, vložka číslo: 11404/R.

Kontakt

Vedenie spoločnosti
hestera@colorcompany.sk
kirinovic@colorcompany.sk

Zásobovanie
urbanova@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre východné Slovensko
kania@colorcompany.sk

Obchodný zástupca pre západné Slovensko
zavodny@colorcompany.sk

Ekonomické a fakturačné oddelenie
color@colorcompany.sk

Dvojzložková hydroizolácia 2K

Naša horúca novinka dvojzložková hydroizolácia 2K

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem