Slovak | English | Deutsch

Firma, ktorá ani cez krízu neprepúšťala

Color Company, ktorá vyrába farby a laky, síce založili traja kamaráti, no dnes sa stáva rodinným podnikom.

Color Company ľudia, Krovsan

Spoločnosť Color Company, ktorá vznikla v roku 1999, založili traja kamaráti (zľava doprava) Dušan Buček, Ladislav Dvorský a Ivan Heštera. Do firmy zhruba pred dvomi rokmi prišla i Hešterova dcéra Ivana. Snímka: HN/Pavol Funtál

Dubnica nad Váhom – Risk je zisk. Porekadlo, ktoré pozná každý z nás, no už málokto naberie odvahu a aj sa podľa neho správa. Spoločnosť Color Company z Dubnice nad Váhom, ktorú spoluvlastnia Ivan Heštera, Dušan Buček a Ladislav Dvorský, je výnimka. Navyše, úspešní podnikatelia by pokojne mohli dodať, že keď už riskovať, tak poriadne. „Podnik sme založili v roku 1999. Aby sme tak mohli urobiť, museli sme si požičať väčšie množstvo peňazí,“ vyhlásil Ivan Heštera. Z banky však nedostali ani korunu. „V tom čase nefungoval systém úverov a my sme boli mladý podnik. Financie na rozbeh sme získali od rodiny a známych,“ dodáva Buček.

Rodinkárčenie netolerujú

Color Company, ktorá vyrába farby, laky a rôzne prostriedky na ochranu dreva, je rodinná firma. Hoci ju vlastnia traja biznismeni, ešte pred tým, ako spolu začali podnikať, boli kamaráti. Proces transformácie na rodinnú spoločnosť sa začal asi pred dvoma rokmi, keď do firmy po skončení Ekonomickej univerzity v Bratislave nastúpila Hešterova dcéra Ivana.

„Určite by sme boli radi, keby časom o nástupníctvo prejavili záujem aj moje a Dušanove deti,“ vraví Dvorský.

Ako sa všetci traja zhodujú, „rodinkárčenie“, netolerujú. „Ľudí prijímame na základe odbornosti a zodpovednosti k práci,“ reaguje Heštera. Na otázku HN, ako chcú motivovať deti, aby v rodinnom biznise pokračovali, Dvorský odpovedá, že to zrejme ani nebude treba. „Naše deti vidia, že keď sa snažíte, je to zúročené. Taktiež vidia i fakt, že keď ste vo svojom, nie ste nikým limitovaný a na nikoho odkázaný. Za svoje rozhodnutia plne nesiete zodpovednosť. Myslím si, že je to lákadlo samo osebe.“ Toto a fakt, že firma nerástla enormným, ale postupným tempom, sa zaslúžilo o to, že prepúšťať ľudí počas prvej vlny krízy nemuseli. „To je jedna z vecí, na ktorú sme hrdí. Pokiaľ niekoho zamestnáme, máme zodpovednosť, a tej sa nechceme zbaviť pri prvom probléme,“ reaguje Buček. Color Company dnes zamestnáva asi dve desiatky Slovákov.


Kompletný článok v PDF (Hospodárske Noviny, 8. januára 2013).

2017-10-03 12:23:13

Alpin olej - ochrana dreva

Alpin olej - ochrana dreva

Prestavujeme vám nové výrobky z rady ALPIN, ktoré posúvajú ochranu dreva na vyššiu úroveň. ALPIN Olej je špeciálny prírodný olej vhodný na ošetrenie ako konzervačný a preventívny prostriedok.

Čítaj celý článok

2015-07-07 14:38:42

Solivar Prešov

Solivar Prešov

Obnova Solivaru Prešov, národnej kultúrnej pamiatky, kde sa drevené časti konštrukcií nezaobišli bez ochranných náterov Krovsan a HR Prof, ktoré sú zárukou zvýšenej odolnosti dreva voči škodcom a požiarom.

Čítaj celý článok

2015-06-18 14:12:42

Krásna Hôrka odolnejšia

Krásna Hôrka odolnejšia

Obnova ohňom zničeného hradu Krásna Hôrka prebiehala s použitím nášho špičkového výrobku HR Prof, ktorý znižuje šírenie požiaru a predlžuje odolnosť drevených konštrukcií voči priamemu ohňu. Neostáva nám, len veriť, že zrekonštruovanú Krásnu Hôrku nepostihne osud dvakrát.

Čítaj celý článok

2013-08-12 14:09:01

Zákaznícky servis

FAQ - Otázky a odpovede

Zostavili sme sumár najčastejších otázok a odpovedí na použitie našich produktov. Ak hľadáte riešenie svojho projektu - najmä ohľadom ochrany a povrchovej úpravy dreva - kontaktujte nás. Zo skúsenosťami z praxe sa radi podelíme.

Čítaj celý článok


x

Firemný deň